Ülkemiz, 2019 Küresel Risk Yönetimi Endeksi verilerine göre, insani krizler ve afetler bakımından “yüksek riskli” ülkeler grubunda. Endeksin tehlike ve maruz kalma puanına göre ise en riskli onuncu ülke. Ne zaman, nerede gerçekleşeceğini ön göremediğimiz afetler karşısında ne yazık ki her an hepimiz afetzede olabiliriz.
Kızılay olarak önceden tahmin edilemeyen ve insanlarda derin izler bırakan deprem, yangın, göç, salgın, sel ve su baskınları gibi doğa veya insan kaynaklı afetlere karşı tüm gücümüzle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Acil durumlarda afetzedelerin beslenme, giyinme, barınma, ısınma, temizlik, sağlık gibi önemli ihtiyaçlarına karşı hızlı çözümler üretiyoruz. Sizlerin bu türden kötü günlerde ihtiyaç sahiplerinin yaralarına merhem olmak için Kızılay’a emanet ettiğiniz zekât bağışlarınızı afetzedelere ulaştırmak için canla başla çalışıyoruz.

Bilindiği gibi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli  06.02.2023 tarihinde 04.17’de 7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremden Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa illeri son derece olumsuz etkilenmiştir. Kızılay olarak afet bölgesinde afetzedelere başta beslenme ihtiyaçları olmak üzere giyinme, barınma, ısınma, temizlik, sağlık gibi pek ihtiyacı gidermekteyiz. Sizlerin emaneti zekâtlarla bölgedeki önemli bu ihtiyaçları karşılamak için çalışıyoruz.
Afet Acil Durum Desteği İçin Zekât
Zekatını Ver
Diğer Kategorileri
Yoksullar ve Düşkünler İçin Zekât
Detaylı Bilgi
Yetimler için Zekât
Detaylı Bilgi
Eğitim ve Burs Yardımları için Zekât
Detaylı Bilgi
Gıda Yardımları için Zekât
Detaylı Bilgi
Yolda Kalmışlar için Zekât
Detaylı Bilgi
Sağlık Yardımları İçin Zekât
Detaylı Bilgi
Başa Dön