Zekatını Hesapla
Zekât hesaplama aracında zekâta tabi varlıklarınızı ve bir yıl içerisinde ödemekle yükümlü olduğunuz borçlarınızı girerek ne kadar zekât ödemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.
Nakdi Varlıklar
Altın Varlıklar
Gümüş Varlıklar
Diğer Varlıklar
Nakdi varlıklar sekmesinde Türk Lirası, Dolar ve Euro cinsi başta olmak üzere bütün nakdi varlıklarınızı ve borçlarınızı girebilirsiniz. Girdiğiniz dövizlerinizin değerleri otomatik olarak hesaplanır. (Ayrıca güçlü alacaklı olduğunuz nakdi değerleri de buraya girmeniz gerekir.)
Altın varlıklar sekmesinde altın varlık ve borçlarınızı girebilirsiniz. Girdiğiniz altınların değerleri otomatik olarak hesaplanır. Ayrıca güçlü alacaklı olduğunuz altın değerlerini de buraya girmeniz gerekir. (Ziynet eşyalarından zekât verilmesi zorunlu değildir.)
Gümüş varlıklar sekmesinde gümüş varlıklarınızın ve borçlarınızın Türk Lirası karşılığını giriniz. Ayrıca güçlü alacaklı olduğunuz gümüş değerlerini de buraya girmeniz gerekir. (Ziynet eşyalarından zekât verilmesi zorunlu değildir.)
Diğer varlıklar sekmesinin altıdaki kutucuklara; ticari mallar, yatırım ve hisse senetleri, değerli kâğıtlar, ticari amaçla beslediğiniz hayvanlar, ev, arsa vb. gayrimenkullerin satışından elde edilen gelirler, gelir getirici menkul ve gayrimenkullerin kira bedellerinin nakdî değerlerini giriniz.
Eklenen Varlıklar
Mevcut kur bilgileri Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından otomatik olarak alınmaktadır.
Döviz kur bilgisinin alındığı zaman
14.6.2024 15:30:00
Altın kur bilgisinin alındığı zaman
14.6.2024 15:00:00
Başa Dön